KONST / Litografier / Färglitografi 14513193
nr 1451 3193
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Signerad, numrerad 222/310. Färglitografi, daterad bildmått: 26x58cm, yttermått inklusive ram: 44x74cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 28 februari 2022
kl 20:11:19
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman